SVĚTOVÝ REKORD

Pokořili jsme rekord v nejdelší jízdě na eFoilu – 170 km za 8 hodin!

VELETRH FOR BOAT PRAHA

Rádi bychom Vás pozvali na nadcházející víkendový veletrh For Boat, kde budete mít příležitost si prohlédnout zblízka produkty LIFT eFoils a získat podrobné informace o jeho specifikacích a funkcích.

Rádi se s Vámi podělíme o své zkušenosti a zodpovíme veškeré Vaše dotazy ohledně eFoilu a jeho používání.

Těšíme se na Vaší návštěvu ve vstupní hale I, mezi halou 1 a 6.

Petr a Jana

Yourwave.cz

Koncem ledna 2023 jsem začal přemýšlet o dobrodružném výletu. Původní plán byl obeplout největší thajský ostrov Phuket v Andamanském moři na nejmenším plavidle součastnosti: na efoilu. Vyjet z pláže Naithon směrem na jih a po několika hodinách se na stejnou pláž vrátit od severu. Při plánování této akce jsme s kamarádem Thierrym vymysleli zajímavější trasu. Dojet se podívat až na Krabi, cestou se zastavit na ostrově Phi Phi a vrátit se zpět na Phuket. Abych mohl takovou trasu absolvovat, bylo nutné sehnat doprovodné plavidlo na kterém povezeme náhradní baterie. 

Thierry zkontaktoval tři kamarády, kteří na Phuketu vlastní loď a druhý den mi oznámil, že máme vážný problém, protože všem se nápad líbí a chtějí být u toho. Vybrali jsme perfektní loď Jean Michela z KOYAO Island Resortu. Jean Michel se svoji manželkou a dvojčlennou posádkou byl fantastický kapitán a věděl přesně jakou trasu zvolit, abychom viděli překrásné pláže a úchvatné neobydlené ostrovy. 

Termín výletu jsme stanovili na 4.března. Za svítání jsme se potkali v marině Ao Po, kde loď kotví, asi 30 minut nám zabralo naložení všeho potřebného abychom v 7:45 mohli vyrazit. Vypluli jsme na severovýchod k ostrovu Koh Yao Noi, Jean Michel nám chtěl ukázat jeho úchvatný KOYAO Island Resort kolem kterého jsme dopluli až k ostrůvkům Koh Ku Du. Odtud jsme to namířili jihovýchodním směrem kolem Ao Nangu až do Railay beach. Slušné pozdvižení jsme způsobili na velmi populární pláži Phra Nang beach, protože tam asi ještě nikdy efoil neviděli. 

Dalším cílem s krátkou zastávkou na koupání bylo Phi Phi. Tam jsme si dali oběd na pláži a pokračovali zpět na Phuket abychom se vrátili do mariny před západem slunce, což se povedlo jen tak tak. S pomocí aplikace v chytrém telefonu jsem si po celou dobu měřil ujetou vzdálenost. Celkový počet ujetých kilometrů se vyšplhal na 170 km. Tím jsme pokořili světový rekord, který byl stanoven také v Thajsku a sice přejezdem Thajského zálivu z Pattaye do Hua Hin na vzdálenost 120 km. 

S sebou jsme měli 6 baterek s tím že jsme je museli cestou nabíjet pomocí připraveného generátoru na palubě lodi. Celková doba jízdy byla téměř 8 hodin a spotřeboval sem 11 baterek. Cestou jsem viděl několik létajících ryb, jednoho plachetníka a nespočet krásných míst. Počasí bylo perfektní, jen jsme zhruba třetinu cesty jeli v silném protivětru. 

Zpět do mariny jsme přijeli v 18:30. Všichni si výlet užili a fakt že se nám povedlo překonat nejdelší vzdálenost ujetou za den na efoilu o celých 50 km byl příjemným bonusem. Výletu se účastnilo několik našich partnerů. Za tým YourWave nastoupil jezdec Petr Hozák, moje snoubenka Jana Krejčová, která celou akci dokumentovala a dohlížela na maskota Julinku. 

Tým KOYAO Island Resort reprezentoval kapitán Jean Michel s manželkou a dvoučlennou posádkou (děkujeme za ochotu poskytnout loď). Další team restaurace Shameena byl zastoupený Thierrym s partnerkou Ben a jejím synem Shainem (mockrát děkujeme za organizaci celé akce, za výborné pohoštění cestou i po návratu). Dalšími účastníky výletu byl David a Káťa Vojtěchovi za tým Autocentrum DavoCar (kteří akci skvěle dokumetnovali a zapůjčili svoje vybavení).